Jízdy - Chystané akce, na kterých se můžete potkat s Třistaosmičkou.

13. 12. 2015 Protokolární vlak Mělník - Mšeno

V tento den Třistaosmička najezdila ve své novodobé muzejní historii prozatím nejvíce kilometrů. Náš úkol začal v brzkých ranních hodinách, když jsme předehřátou lokomotivu startovali okolo 05:15hodin, následovaly přípravy vozu, spojení soupravy, zkouška brzdy a vyjetí z depa do stanice Turnov. Pravidelný odjezd byl v 07:05 hodin. V Mladé Boleslavi jsme nabrali první cestující z mladoboleslavského železničního spolku a poté jsme se vydali dále směr Kolín. V Kolíně jsme odstavili vůz a po krátké přestávce jsme najeli na soupravu čtyř rychlíkových vozů. Vzhledem k nízké venkovní teplotě bylo poprvé využito vlakové vytápění alternátorem 3000 V. Následoval odjezd a v 12:06 hod. jsme dorazili do Mělníka. Po objetí soupravy začal náš hlavní úkol, protokolární rychlík, kterým byl zahájen provoz na znovu otevřené trati Mělník - Mšeno. Množství cestujících a příznivců železnice nás velice mile překvapil, neboť nástupiště bylo zcela zaplněno. Ve stanici Mšeno, byl pro veřejnost připraven doprovodný program, kdy zde například hrála kapela. Po drobné exkurzi pro několik zájemců v útrobách lokomotivy jsme se vydali na zpáteční cestu. Věříme, že celá akce proběhla ke spokojenosti všech stran a my jsme v pořádku dorazili okolo 21. hodiny do depa v Turnově.

 

Fotky z akce zde...

S Třistaosmičkou do Českého Ráje 27.10.2015

Psal se 27.listopad roku 2015 a lokomotiva 750 308-9 vyjela poprvé svou vlastní silou od jejího odstavení v roce 2013. Uběhlo mnoho dní, ale věříme, že naše snaha a úsilí se nám odvděčily bezproblémovým průběhem celé jízdy.
Ráno v 4:51 hodin jsme vyjeli na zvláštním, neveřejném osobním vlaku z Turnova do Libuně. Jako zátěž za lokomotivou byl jeden vůz - "rybák". Po příjezdu do Libuně byl tento vůz odstaven na šesté koleji, zajištěn a my jsme se poté společně s lokomotivou 742 434-4 a soupravou prázdných vozů vydali do pískovny. Následně byly během dopoledne odvezeny 4 ložené soupravy písku do stanice Libuň a zde byla vytvořena ucelená souprava.
Ve 12:35 hodin pro nás skončil hlavní úkol a my jsme se vydali opět na cestu domů, do depa.

 

Fotky z akce zde...

150 let Turnovsko-kralupské dráhy 5.-6.9.2015

V rámci oslav 150. výročí Turnovsko-kralupské dráhy jste se mohli potkat s Třistaosmičkou a nejen s ní v turnovském depu.
Lokomotiva byla vystavena na první koleji paprsku točny. Společnost jí dělaly lokomotivy zvané "kyklop" T499 0002 a "zamračená" T 478 1010.
Ti z Vás, kteří navštívili občerstvení podávané z polní kuchyně PK 26, budiž jim velký dík, neboť výtěžek z prodeje byl věnován na restaurování a údržbu Třistaosmičky.

 

Fotky z akce zde...

27-28.2.2015 Převoz zpět domů

S trochou nadsázky bychom mohli říci, že tyto dva únorové dny roku 2015 se zapíší do železniční historie. Pomineme-li mnoho předešlého úsilí a příprav, tak dnem 27.2.2015 začíná "nová éra" života Třistaosmičky. Těší nás, že o tuto radostnou událost se můžeme podělit i s Vámi všemi příznivci "brejlovců" a nejen jich. Po téměř čtvrtstoletí se vrací tento stroj do svého domovského depa, tehdejšího PLD Turnov. Zde o ní bude pečováno vždy s láskou, plným úsilím a můžeme každého ujistit, že nikdy neuvidí brány posledního odpočinku, jako mnoho jejích kolegyň. Jedinou smutnou stránkou na této skutečnosti je, že v současné době již depo (ne)žije tak rušně, jako tomu bylo v sedmdesátých letech 20. století. Přesto se budeme pilně snažit oživit, alepoň část historie zdejší oblasti a připravit pro Vás zajímavé retro-nostalgické jízdy.
Nyní se podívejte na pár zajímavých záběrů z naší "záchranné jízdy", která pro nás byla doživotním zážitkem, myšleno bez nadsázky :-)

 

Fotky z akce zde...

 

 

Pro zobrazení kompletního přehledu našich akcí